Zesłanie Ducha Św. – 23.05.2021

Zesłanie Ducha Św. – 23.05.2021

          Potrzebujemy światła i mocy Ducha Świętego, bo wiele w nas  słabości, niedomagań duchowych, wewnętrznego rozdarcia i  niepokoju. Potrzebujemy darów Ducha Świętego, by żyć w jedności i nadziei, by otrzymać odpuszczenie grzechów. Jezus nam Go dziś wszystkim posyła. „Przyjdź Duchu Święty i spuść z nieba wzięty światła Twego strumień …”

 1. Dziś kończy się czas wielkanocny.
 2. Jutro drugie święto – NMP Matki Kościoła. Msze św. będą:       – w Mokronosie o g. 9.30 i  wieczorem o g.18.30 Po tej Mszy św. kolejne spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w Serafinowie o g.11.00 Msza św. dla pielgrzymów z Kromolic.
 3. W środę Dzień Matki, w czwartek wspomnienie Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Św. W naszym kościele także uroczystość I Komunii św., która będzie tym razem w dwóch grupach: ®  I grupa ma Mszę św. o g.9.30®  II grupa ma Mszę św. o g.11.15.    Na te Msze św. przychodzą do kościoła wyłącznie rodzice i dzieci, które przystępują do I Komunii św. Goście i inne osoby pozostają na zewnątrz kościoła.
 5. Dla niezwiązanych z I Komunią św. są następujące Msze św.:         – w sobotę o g.17.00 i w Serafinowie o g.18.30                    – w niedzielę tylko o g. 8.00.
 6. Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę w g.9.00 – 10.00.
 7. W tygodniu Msze św. i nabożeństwa majowe o g.18.30.
 8. Dziękujemy  za sprzątanie kościoła z Małgowa rodz.: Boguszów, Figajów, Wachowiaków, Konowalczyków i Nowaków. W tym tygodniu sprzątanie podejmują tradycyjnie rodzice dzieci z kl. 2: = w czwartek  na g.16.00 przyjdą rodzice dzieci z kl.2 z Wrotkowa, Serafinowa, Józefowa i Gościejewa –  będzie odkurzanie i zamiatanie (może być 2 mężczyzn) 
  • w piątek na g.16.00 przyjdą rodzice dzieci z kl.2 z Kaczejgórki, Bułakowa,     Małgowa, Wziąchowa – będzie mycie kościoła, 
  • natomiast rodziny z Mokronosa przyjdą w sobotę o g.11.00, by udekorować kościół.
 9. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny, Mały Gość, Opiekun)
 10. W niedzielę w koźmińskiej Farze ks. kanonik Andrzej Patecki, najstarszy kapłan naszego dekanatu – będzie obchodził 60 -lecie kapłaństwa …
 11. Informujemy, że w Boże Ciało i podczas Oktawy procesje będą normalnie. W Boże Ciało procesja przez Mokronos a w Oktawę –  wokół kościoła.

.