I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021

– we wtorek, 30 listopada – św. Andrzeja Apostoła – święto
    – w czwartek, 2 grudnia – bł. Karola de Focauld, kapłana
    – w piątek, 3 grudnia – św. Franciszka Ksawerego, kapłana
    – w sobotę, 4 grudnia – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła

2. We wtorek, 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Msza święta odpustowa za parafian o godz. 19:00. Po Mszy świętej nie będzie procesji, a wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do św. Andrzeja.

3. Rozpoczęliśmy adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa. Msze święte roratnie codziennie o godz. 19:00. Dzieci zapraszamy w środy i w piątki na godz. 19:00. Tegoroczne roraty odbędą się pod hasłem: „Droga do Betlejem”. Z Maryją i Józefem będziemy wędrować z Nazaretu do Betlejem zatrzymując się w miejscowościach związanych z Ewangelią. Dzieci po każdych roratach będą otrzymywać obrazki o tej tematyce. Proszę, aby dzieci przyniosły lampiony.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – to trzeci miesiąc nowenny o powołania kapłańskie w naszej diecezji. Modlić się będziemy w tej intencji.

5. W piątek, 3 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Nawiedzenie chorych od godz. 14:00. Proszę zgłaszać chorych do zakrystii. Spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 18:00 – 19:00.

6. Dziękuję za kwiaty i posprzątanie kościoła rodzinom: Chałupniczak, Misiak Ewa, Misiak Jarosław, Misiak Wiesław, Gniazdowska Renata. Za tydzień proszę rodziny: Gniazdowski, Wielebski, Paterek, Szklanny, Szymczak.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia:
    – małe świece adwentowe na stół wigilijny – 10 zł
    – duże świece adwentowe na stół wigilijny – 20 zł
    – serwetki Caritas – 15 zł
    – opłatki 5 zł
    Dochód przeznaczony jest na Caritas Diecezji Kaliskiej.

8. Do nabycia jest również gość niedzielny.