I NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2023

1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa. Msze święte roratnie codziennie o godzinie 19:00. Dzieci w sposób szczególny zapraszamy w środy i piątki na godzinę 19:00. Tegoroczne roraty odbędą się pod hasłem: „Franciszkowy plac budowy”. Dzieci będą otrzymywać obrazki. Proszę, aby dzieci przyniosły lampiony.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
    • w poniedziałek, 4 grudnia – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła
    • w środę, 6 grudnia – św. Mikołaja, biskupa
    • w czwartek, 7 grudnia – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
    • w piątek, 8 grudnia – Niepokalane Poczęcie NMP

3. Rada Rodziców wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej w Mokronosie zapraszają dziś na Jarmark Bożonarodzeniowy od godziny 12:00 – 14:00. Przewidziane wiele atrakcji.

4. W najbliższy piątek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze święte o godzinie 9:00, 11:00, 17:00 i 19:00. W tym dniu obchodzona jest Godzina Łaski od godziny 12:00 – 13:00. Według obietnicy Matki Bożej dzięki modlitwie w tej godzinie otrzymamy wiele łask dla duszy i ciała. W naszej parafii o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja indywidualna do godz. 13:00. W tym dniu nie obowiązuje  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.  Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się we wtorek, 12 grudnia od godziny 11:00 – 12:00 i od godziny 15:00 – 16:00.

6. Za tydzień w II Niedziele Adwentu przeżywać będziemy dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy świętej przed kościołem zbiórka na ten cel.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary rodzinom: Taczała Henryk, Taczała Klaudiusz, Kasprzak, Praczyk. Za tydzień proszę rodziny: Stasik, Staniewski, Kostka Krzysztof, Pietrala, Kostka Józef, Tomasz.

8. W piątek, 17 listopada zmarł + Waldemar Roszczak, lat 54, zam. Józefów 6. Pogrzeb odbył się w sobotę, 2 grudnia o godzinie 12:00. Wieczny odpoczynek…

9. Jest nowy numer dwutygodnika „Opiekun”.  Do nabycia również świeczki wigilijne: małe w cenie 15 zł, duże w cenie 25 zł, kalendarze w cenie 10 zł i opłatki wigilijne.