II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 05.03.2023

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka na misje dziś przed kościołem po każdej Mszy świętej.

2. Trwa Wielki Post. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18:30. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:00.

3. W czasie Wielkiego Postu składana jest ofiara na utrzymanie diecezji. Koperty na daninę diecezjalną wyłożone są przy wyjściu z kościoła. W czasie Wielkiego Postu można złożyć ofiarę za ławki.

4. W środę, 8 marca obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Modlić się będziemy za wszystkie kobiety z naszej parafii o zdrowie i potrzebne łaski.

5. W sobotę, 11 marca odbędzie się VII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. O godz. 12:00 Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Bryla.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Gabryelczyk, Drukarczyk, Szwałek, Staniewski, Wojtasik, Sobański. Za tydzień proszę rodziny: Chałupniczak, Rogowicz, Wójcik, Krakowski, Wachowiak. W Wielkim Poście nie kupujemy kwiatów, można złożyć ofiarę.

7. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego i „ Opiekun” z poprzedniego  tygodnia.