III NIEDZIELA WIELKANOCNA 23.04.2023

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

– w poniedziałek, 24 kwietnia – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
    – we wtorek, 25 kwietnia – św. Marka Ewangelisty
    – w sobotę, 29 kwietnia – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła

3.  W poniedziałek, 24 kwietnia przeżywać będziemy Uroczystość św. Wojciecha przeniesioną z niedzieli, 23 kwietnia.

4. Zbliża się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, którego ogólnopolskie obchody odbywają się corocznie 29 kwietnia w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów  obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za  przyczyną św. Józefa Kaliskiego. Głównym punktem obchodów będzie Msza św. w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pod przewodnictwem arcybiskupa gnieźnieńskiego Wojciecha Polaka w dniu 29 kwietnia br. o godz. 12:00.

5. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpocznie tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom: Mocydlarz, Kordus, Goździela, Nowak, Michalak. Za tydzień proszę rodziny: Misiak, Talarczyk, Król.

7. Jest nowy numer: „Opiekuna” i „Gość niedzielny”.