NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24.04.2022

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24.04.2022
 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Kto w stanie łaski uświęcającej uczci dziś obraz Jezusa Miłosiernego, odmówi Koronkę do Bożego Miłosierdzia, przystąpi do Komunii świętej otrzyma szczególne łaski ze Zdroju Bożego Miłosierdzia.
  Od 24 – 30 kwietnia przeżywać będziemy Tydzień Miłosierdzia.

 2. Jutro przypada Diecezjalny Dzień Świętości Życia Kapłańskiego. Módlmy się za wszystkich kapłanów z naszej diecezji.

 3. We wtorek, 26 kwietnia przeżywać będziemy Uroczystość św. Wojciecha przeniesioną z 23 kwietnia.

 4. Zbliża się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, którego ogólnopolskie obchody odbywają się corocznie 29 kwietnia w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów  obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za  przyczyną św. Józefa Kaliskiego.
  Głównym punktem obchodów będzie Msza św. w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego w dniu 29 kwietnia br. o godz. 1200.

 5. Za tydzień w niedzielę, 1-go maja przypada Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

 6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedziele o godz. 10:40, w dzień powszedni w połączeniu z wieczorną Mszą świętą o godz. 19:00.

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Prais, Kasprzak, Taczała. Za tydzień proszę rodziny: Taczała, Praczyk, Stasik, Staniewski, Pietrala, Kostka Natalia, Kostka Tomasz, Kostka Stanisław.

 8. Spotkanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej we wtorek o godz. 18:00.

 9. Jest nowy numer „Opiekuna” i „Gościa niedzielnego” (jest również zaległy numer z poprzedniej niedzieli).