VII NIEDZIELA ZWYKŁA 20.02.2022

– w poniedziałek, 21 lutego – św. Piotra Damaniego, biskupa i doktora Kościoła
    – we wtorek, 22 lutego – katedry św. Piotra – święto
    – w środę, 23 lutego – św. Polikarpa, biskupa i męczennika

2. APEL BISKUPA KALISKIEGO DO DIECEZJAN O WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU NAWAŁNIC:

Drodzy Diecezjanie,

W minionych dniach byliśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi nawałnicami. Wśród poszkodowanych są także wierni naszej diecezji. W duchu chrześcijańskiej solidarności pragniemy okazać wsparcie duchowe oraz materialne naszym siostrom i braciom, którzy ponieśli straty i znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej w wyniku nawałnic.

W związku z tym zapraszam wszystkich wiernych do modlitwy w intencji poszkodowanych, zwłaszcza w niedzielę 27 lutego br. Po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy, które za pośrednictwem Caritas naszej diecezji, przekażemy potrzebującym pomocy.

Zwracam się z prośbą do wszystkich wiernych o włączenie się w tę pomoc, w miarę swoich możliwości, a Księży Proboszczów proszę o przeprowadzenie zbiórki.

Zapewniam o duchowej bliskości z wszystkim poszkodowanymi oraz osobami niosącymi im pomoc. Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Damian Bryl
    Biskup Kaliski

3. W czwartek, 17 lutego zmarła nasza parafianka + Władysława Kempa, lat 94, zam. Bułaków 46. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 21 lutego o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek…

4. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Wyduba, Kostka, Kusza, Wawrzyniak, Zawodny, Pestka. Za tydzień proszę rodziny: Frąckowiak, Szymczak, Forszpaniak, Zdunek, Chudziński.

5. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego” i „Miłujcie się”.