Wniebowstąpienie PJ – 16.05.2021

Wniebowstąpienie PJ – 16.05.2021

Chrystus wstąpił do nieba i zasiadł po prawicy Ojca,  ale                                wciąż  pozostaje z nami w swoim Kościele aż do skończenia   świata. Poszedł przygotować nam miejsce, abyśmy byli tam, gdzie On. Mamy jak apostołowie  zapatrzyć się w niebo, byśmy nie zapomnieli, dokąd ma zmierzać nasze życie.

  1. W tygodniu Msze św. i nabożeństwa majowe o g.18.30. Codziennie Nowenna do Ducha św.
  2. We wtorek kolejne spotkanie przygotowujące do I Komunii św.
  3. W środę Msza św. w Wziąchowie o g.16.00.
  4. W czwartek mija 50 lat od moich święceń kapłańskich. Wieczorem odprawię Mszę św. we własnej intencji  a na uroczystą Mszę św. jubileuszową zapraszam w niedzielę  13 czerwca.
  5. W niedzielę uroczystość Zesłania Ducha św. kończąca czas wielkanocny. Przypominamy o spowiedzi wielkanocnej.  Jej brak spowoduje, że nie można być chrzestnym i świadkiem bierzmowania. Okazja codziennie przed Mszą św.
  6. Uczestnikom nabożeństw Dni Krzyżowych dziękujemy za udział i świadectwo wiary – niech Bóg błogosławi  w trudach pracy na roli …
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty z Małgowa rodz.: Gabryelczyków, Jerszyńskich i Augustyniaków  (p. Mrzewkom, Tanasiom, Gumiennym – za ofiarę).     W sobotę proszę rodz.: Boguszów, Figajów, Konowalczyków, Wachowiaków i Nowaków.
  8. W czwartek był pogrzeb + Tadeusza Grzesiaka z Serafinowa – wieczny odpoczynek …
  9. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny, Niedziela  i z ubiegłej niedzieli Opiekun).