XV Niedziela Zwykła – 12.07.2020

XV Niedziela Zwykła – 12.07.2020

          Boży Siewca sieje w nas ziarno Słowa. Często padało na nieświętą glebę naszych serc, wiele razy trafiało na twardą skałę, niekiedy bywało zagłuszane naszym lenistwem, grzechami, troskami i ułudą tego świata. Może teraz wyda wreszcie owoce? „Tylko czas nie traci czasu …” Bóg ciągle przychodzi …

  1. Dziś na g.11.00 przyjdą rodzice i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. I próba.
  2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii I Komunia św. dla 25 dzieci. Będzie to podczas Mszy św. o g.10.30. Miejsca w kościele będą zarezerwowane wyłącznie dla dzieci i ich rodzin. W kościele trzeba założyć maski, także dzieci (bez masek pozostajemy na                 zewnątrz kościoła). Uroczystość będzie połączona z odpustem MB Szkaplerznej, nie  będzie procesji.
  3. Spowiedź dzieci, ich rodziców i rodzin w sobotę w g. 9.30-10.30  
  4. Dla niezwiązanych z I Komunią św. Msze św. będą: w sobotę o g. 17.00 i w Serafinowie o g.18.30. w niedzielę o g.8.00.Nie będzie Mszy św. o g.11.00.
  5. Msze św. w tym tygodniu – we wtorek o g.8.00, w pozostałe dni o g.19.00.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia i kwiaty z Skałowa rodz.: Kąkolewskich, Wachowiaków, Stańków, Marciniaków i Gruchotów.
  7. W  tym tygodniu sprzątanie i przygotowanie kościoła na I Komunię św. podejmują rodzice dzieci z kl.2. W piątek na g.15.00 przyjdą rodzice dzieci z kl.2 z Wrotkowa, Suśni, Gościejewa i Józefowa  – będzie  zamiatanie, odkurzanie (może być 2 mężczyzn). Również w piątek na g.16.30 przyjdą rodzice dzieci z kl.2 z Kaczejgórki,        Bułakowa,  Małgowa i Wziąchowa  – będzie mycie kościoła,  natomiast rodziny z Mokronosa i Serafinowa przyjdą w sobotę o g.11.00, aby udekorować kościół.
  8. W poniedziałek  o g.15.00 pogrzeb + Urszuli Bruder z Wrotkowa – wieczny odpoczynek ..
  9. Prasa katolicka (Przewodnik, Niedziela, Gość Niedzielny i z ubiegłej niedzieli Opiekun).

Dodaj komentarz