XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31 LIPIEC 2022

– w poniedziałek, 1 sierpnia – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
    – w czwartek, 4 sierpnia – św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów
    – w sobotę, 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego

2. Jutro, 1 sierpnia przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za ojczyznę.

3. Od jutra, rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Episkopat zachęca, aby powstrzymać się w tym miesiącu od spożywania alkoholu.

4. W sobotę, 6 sierpnia o godz. 18:00 we Wrotkowie zostanie odprawiona Msza święta dożynkowa. W tym dniu wyjątkowo Msza święta w Mokronosie zostanie odprawiona o godz.16:00, a w Serafinowie o godz. 20:00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek sierpnia. Nawiedzenie chorych od godz. 8:00. Proszę chorych zgłaszać do zakrystii. Spowiedź święta od godz. 17:00 – 18:00.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Praczyk, Gościniak, Stróżyk, Tanaś, Kazańska. Dziękuję również tym rodzinom za złożone ofiary na kwiaty i rodzinie Dworniczak. Za tydzień proszę rodziny: Celebańska, Gola, Regulska, Pyta i Kapłon.

7. Jest nowy numer „Opiekuna” i „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

1. Paweł Dominik Gubański, kawaler, wyznanie rzymsko – katolickie, zam. Osiedle Leśne 20, Ostrów Wlkp., parafia św. Rodziny Ostrów Wlkp.
    Angelika Maria Pawlik, panna, wyznanie rzymsko – katolickie, zam. Wrotków 27a, parafia NMP Wniebowziętej Mokronos

2. Przemysław Szymczak, kawaler, wyznanie rzymsko – katolickie, parafia NMP Wniebowziętej Mokronos
    Sandra Maria Dykcik, panna, wyznanie rzymsko – katolickie, parafia św. Marcina Biskupa w Borzęciczkach

3. Dawid Paweł Trawiński, kawaler, wyznanie rzymsko – katolickie, zam. Grębów 9, parafia św. Jana Chrzciciela Rozdrażew
    Oliwia Weronika Frąckowiak, panna, wyznanie rzymsko – katolickie, zam. Wrotków 58, parafia NMP Wniebowziętej Mokronos

Módlmy  się  za  narzeczonych,  aby  jak  najlepiej  przygotowali  się  do godnego  przyjęcia  Sakramentu  Małżeństwa. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest poinformowanie o tym księdza proboszcza. Należy jednak pamiętać, że jakiekolwiek pomówienia i oszczerstwa są grzechem ciężkim.

Ks. Piotr Wesołowski