XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2023

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2023
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    – w poniedziałek, 28 sierpnia – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    – we wtorek, 29 sierpnia – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

  2. W piątek, 1-go września przypada pierwszy piątek miesiąca. Nawiedzenie chorych od godziny 8:00. Proszę chorych zgłaszać do zakrystii. Okazja do spowiedzi świętej od godziny 17:00 – 18:00. W tym dniu przypada również 84 rocznica wybuchu II wojny światowej.

  3. Za tydzień w Serafinowie uroczystości odpustowe ku czci św. Rozalii połączone z dziękczynieniem za zbiory. Msza święta w Mokronosie o godz. 7:30, w Serafinowie o godz. 9:30, suma odpustowa o godz. 11:30 – uroczystością będzie przewodniczył ks. Michał Korach z Pleszewa. W procesji – baldachim, chorągwie, obrazy, dziewczynki sypiące kwiatki. Jak co roku przynosimy wieńce i dary żniwne, dla delegacji zostawiamy miejsca na krzesłach przed ołtarzem. W poniedziałek Msza święta kończąca uroczystości w Serafinowie o godz. 19:00. Parking przy kościele będzie tylko dla księży i służby liturgicznej. Miejsca na parkingi będą: od Wrotkowa przy drodze, przy pałacu, a od strony Ludwinowa na udostępnionych miejscach. Do kierowania ruchem i zabezpieczenia proszę strażaków.

  4.  Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Wachowiak, Goliński, Kieliś, Maćkowiak, Kostka, Borowczyk. Za tydzień proszę rodziny: Staniek, Marciniak, Gruchot, Kępa, Kąkolewska, Zaryczna.

  5. Dziękuję za ofiary na kwiaty na odpust mieszkańcom Małgowa i Serafinowa.

  6. Jest nowy numer: „Opiekuna”, „Gość niedzielny” i kalendarze na 2024 rok.