XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2023

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2023
 1. Dziś przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Rozalii. Dziękuję sumiście Księdzu Michałowi Korachowi za przyjęcie zaproszenia, Msze święte, słowo Boże. Dziękuję Pani organistce, Panu kościelnemu, służbie liturgicznej, ministrantom, lektorom, osobom niosącym feletrony, figurki, dziewczynkom sypiącym kwiatki, mieszkańcom Serafinowa za przygotowanie ołtarza, strażakom, sołtysom, wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Po Mszy świętej w kościele będzie możliwość uczczenia relikwii św. Rozalii. Oddajemy cześć przez przyklęknięcie. Jutro Msza święta na zakończenie odpustu w Serafinowie.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek, 4 września – św. Rozalii
  – w piątek, 8 września – Narodzenie NMP

 3. W poniedziałek, 4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny 2023/24. Msza święta na rozpoczęcie roku odbędzie się w poniedziałek, 4 września o godz. 8:30.

 4. W piątek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 19:00 będzie błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

 5. W przyszłą niedzielę, 10 września w Markowej będzie miała miejsce beatyfikacja Rodziny Ulmów. Będziemy modlić się za tydzień za ich wstawiennictwem.

 6. Istnieje konieczność wymiany dachu na kościele św. Rozalii w Serafinowie, żeby zabezpieczyć zabytek i zapewnić bezpieczeństwo wiernym. Parafia złożyła wniosek o dofinansowanie wymiany dachu z Programu Odbudowy Zabytków (nie mamy jeszcze odpowiedzi) oraz jesteśmy w trakcie przygotowywania niezbędnej dokumentacji i uzgodnień. Będzie to inwestycja bardzo kosztowna, dlatego można wesprzeć tę inwestycje – przy bramach wyjściowych zbierane będą środki na ten cel. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiary na ten cel.

 7. Dziękuję mieszkańcom Serafinowa, Mokronosa, Skałowa i Małgowa za złożone ofiary na odpust ku czci św. Rozalii w Serafinowie.

 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Staniek, Marciniak, Gruchot, Kępa, Kąkolewska, Zaryczna. Za tydzień proszę rodziny: Pieniężny, Kmiecik, Wysocki, Kapała, Pestka, Kryś.