XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.08.2022

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.08.2022
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek, 29 sierpnia – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  – w sobotę, 3 września – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  – w niedzielę, 4 września – św. Rozalii

 2. W najbliższy czwartek, 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny 2022/23. Msza święta na rozpoczęcie roku odbędzie się w czwartek, 1 września o godz. 8:30.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca września. Nawiedzenie chorych w piątek, 2 września od godz. 14:00 – proszę zgłaszać chorych do zakrystii. Spowiedź od godz. 18:00 – 19:00.

 4. Za tydzień w Serafinowie uroczystości odpustowe ku czci św. Rozalii połączone z dziękczynieniem za zbiory. Msza święta w Mokronosie o godz. 7:30, w Serafinowie o godz. 9:30, suma odpustowa o godz. 11:30 – uroczystością będzie przewodniczył ks. Waldemar Partyka Cor. z Poznania. W procesji – baldachim, chorągwie, obrazy, dziewczynki sypią kwiatki. Jak co roku przynosimy wieńce i dary żniwne, dla delegacji zostawiamy miejsca na krzesłach przed ołtarzem. W poniedziałek Msza święta kończąca uroczystości w Serafinowie o godz. 19:00. Parking przy kościele będzie tylko dla księży i służby liturgicznej. Miejsca na parkingi będą: od Wrotkowa przy drodze, przy pałacu, a od strony Ludwinowa na udostępnionych miejscach. Do kierowania ruchem i zabezpieczenia proszę strażaków.

 5. We wtorek, 23 sierpnia zmarł + Zygmunt Staniewski, lat 82, zam. Wrotków. Pogrzeb odbył się w czwartek, 25 sierpnia. Wieczny odpoczynek…

 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Jańczak, Grygiel, Klarzyński Dariusz, Gruchociak, Lewandowicz. Za tydzień proszę rodziny: Klarzyński Karol, Wojtkowiak, Fabisiak, Zielonka, Garbarek.


 7. Do nabycia prasa katolicka „Opiekun” i „Gość niedzielny”.