XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2023

1. Dziś przeżywamy Beatyfikacje Rodziny Ulmów w Markowej i modlimy się za ich wstawiennictwem.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania. Modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
    – we wtorek, 12 września – Najświętszego Imienia Maryi
    – w środę, 13 września – św. Jana Chryzostoma, biskupa
    – w czwartek, 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    – w piątek, 15 września – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
    – w sobotę, 16 września – św. Korneliusza, papieża i św. Cypriana, biskupa – świętych męczenników

4. W czwartek, 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 18:30 nastąpi poświęcenie odnowionego Krzyża przydrożnego w Mokronosie znajdującego się na drodze do Kaczagórki.

5. Na remont dachu w Serafinowie zebrano 5 592 zł. Bóg zapłać za ofiary.

6. W przyszłą niedzielę, 17 września zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.

7. Za miesiąc, 9 października będzie miała miejsce wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Łukasza Buzuna w naszej parafii.

8. W najbliższą sobotę, 16 września odbędzie się rowerowa pielgrzymka młodzieży z parafii św. Stanisława Biskupa z Koźmina Wielkopolskiego do św. Rozalii z Serafinowie.
    Msza święta dla pielgrzymów o godz. 12:00 w Serafinowie. Po Mszy świętej spotkanie przy grilu.

9. Za tydzień w niedzielę, 17 września po Mszy świętej o godz. 11:00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

10.  W niedzielę, 17 września jak co roku zapraszamy na Górę Krzyża Jubileuszowego. O godz. 14:00 czuwanie modlitewne, o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i uroczysta Msza święta. Po Mszy świętej tradycyjna zupa i herbata.

11. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na różaniec, w środę 13 września na godz. 18:30.

12. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Pieniężny i Kmiecik. Dziękuję za kwiaty rodzinom: Pieniężny, Kmiecik, Wysocki, Kapała, Kryś. Za tydzień proszę rodziny: Kromarek, Siudy, Kostka Michał, Wojtaszyk, Rybczyński, Jarosz.

13. Jest nowy numer „Opiekuna” poświęcony Rodzinie Ulmów.