XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22.10.2023

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22.10.2023
 1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: ”Misje sercem Kościoła”. Za tydzień zbiórka na misje.

 2. Dziś po każdej Mszy świętej przed kościołem zbiórka na Fundusz Stypendialny przeznaczony dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek, 23 października – św. Jana Kapistrana
  • w sobotę, 28 października – św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów

 4. Trwa październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w dzień powszedni o godz. 18:30, w soboty po Mszy świętej o godz. 17:00, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:00. W najbliższą środę przedostatnie spotkanie różańcowe dla dzieci, w piątek podsumowanie spotkań różańcowych. Dzieci w tym dniu przynoszą wyklejone plansze z obrazkami.

 5. Zgodnie z apelem Papieża Franciszka zachęcamy, aby piątek 27 października przeżyć jako dzień modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju.

 6. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony zmarłym. Można składać wypominki całoroczne i jednorazowe. Kartki na wypominki wyłożone są na stoiku w kruchcie. Przy porządkowaniu grobów proszę o zachowanie porządku na cmentarzu. W przyszłą środę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o 7:30 i 9:00. Uroczysta Msza święta na cmentarzu o godz. 12:00, poprzedzona modlitwą za zmarłych z wypominek jednorazowych. Za zmarłych z wypominek jednorazowych będziemy się modlić przez całą oktawę do 8 listopada. Różaniec i wypominki za zmarłych w tygodniu o godz. 18:30, w sobotę o godz. 16:30, w niedzielę o godz. 10:30, a w Dzień Zaduszny o godz. 8:30 i o godz. 18:30. Można jeszcze składać wypominki całoroczne po Mszach świętych.

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary rodzinom: Talaga, Roszczak, Kramarczyk, Karolczak, Mocydlarz. Za tydzień proszę rodziny: Jarus, Pazoła, Burczyk, Fabisiak Jerzy, Krawiec.

 8. Jest nowy numer dwutygodnika „Opiekun”.