XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020

XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020

          Opowieść o dwóch synach z Ewangelii przypomina nam, że                 wierzyć to nie tylko mówić „Wierzę w Boga”. Za słowami ma iść nasze codzienne życie, w którym nie brak zmagania z własnymi słabościami i grzechami i powrotu na Boże drogi. Dla Jezusa liczy się końcowy efekt.

  1. Dziś na g.9.00 przyjdą kandydaci do bierzmowania. Podobne spotkanie będzie  w przyszłą niedzielę, również o g.9.00. Ze względu na krótki już czas przygotowania udział jest konieczny.
  2. Msze św. odtąd  o g.18.30.
  3. W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc różańcowy. Różaniec  w czwartek  o g.17.00 – szczególnie dla dzieci i osób starszych, którym trudno przyjść wieczorem.  Dzieci będą otrzymywać przygotowane dla nich obrazki –  zapraszamy. Po Różańcu  Msza św.
  4. W I Piątek: objazd chorych = od g. 8.30  (Kaczagórka, Bułaków, Małgów i Wziąchów)   = od g. 11.20 (Mokronos, Serafinów, Wrotków, Skałów, Gościejew) – proszę ich zgłosić, – spowiedź dzieci o g.15.30 a potem Dziesiątka Różańca z dziećmi i Komunia św., – wieczorem od g.17.30 – adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi   dla młodzieży i starszych, Różaniec, a o g.18.30 Msza św.
  5. We wtorek zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rodziców dzieci z kl.3 – będziemy zapisywać dzieci do I Komunii w przyszłym roku.
  6. W niedzielę przed kościołem będzie zbiórka ofiar na pomoc dla poszkodowanych na wyspie Lesbos.
  7. W poniedziałek  wspomnienie św. Wacława, we wtorek św. Archaniołów: Michała, Gabryela i Rafała, w środę św. Hieronima,  w czwartek św. Teresy, w piątek Aniołów Stróżów, w niedzielę św. Franciszka – licznym solenizantom  życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych Patronów.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty z Gościejewa rodz.: Tyczyńskich, Szymczaków, Staniewskich, i Parzyszów (p. Krawcom – za ofiarę).  W sobotę proszę rodz.: Trzeciaków, Bukowych, Jerzyków, Furmanów, Kaczmarków i Olejników.
  9. W środę o g.10.00 pogrzeb + Piotra Łąkowskiego z Bułakowa. Pogrzeb dziecka odbywa się w białym kolorze, nie odprawia się Mszy św. pogrzebowej za dziecko ale w int. rodziców. Nie składa się też intencji pogrzebowych. Również w środę o g.12.00 będzie pogrzeb + Stefana Pacana z Mokronosa – wieczny odpoczynek   …
  10. Prasa katolicka (Przewodnik – z książeczką, Gość Niedzielny,  Mały Gość,  Opiekun).  Są  także kalendarze.                                                   

Dodaj komentarz