XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2023

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2023
 1. Dziś przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: „Święty Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Za tydzień przed kościołem zbierane będą ofiary na Fundusz Stypendialny przeznaczony dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Również za tydzień na każdej Mszy świętej liczenie wiernych – mężczyzn i kobiet uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii Świętej.

 2. Dziś po Mszy świętej o godz. 11:00 (po różańcu) spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami. Na spotkaniu wybór szatek liturgicznych i zdjęcie miary.

 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek, 16 października – św. Jadwigi Śląskiej
  • we wtorek, 17 października – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w środę, 18 października – św. Łukasza Ewangelisty
  • w czwartek, 19 października – św. Pawła od Krzyża, kapłan i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika
  • w piątek, 20 października – św. Jana Kantego, kapłana
  • w niedzielę, 22 października – św. Jana Pawła II, papieża

 4. Trwa październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w dzień powszedni o godz. 18:30, w soboty po Mszy świętej o godz. 17:00, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:00. W najbliższy poniedziałek różaniec o godz. 17:30.

 5. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony zmarłym. Można składać wypominki całoroczne i jednorazowe. Kartki na wypominki wyłożone są na stoiku w kruchcie. Przy porządkowaniu grobów proszę o zachowanie porządku na cmentarzu.

 6. 21 października odbędzie się II Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Różańcowych do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pod hasłem: „Dam wam pasterzy, według mego Serca” Jr 3, 15. Celem pielgrzymki jest modlitwa w intencji powołań kapłańskich. O godz. 12:00 Msza święta, o godz. 14:00 modlitwa różańcowa. Zachęcam do indywidualnego pielgrzymowania. Osoby udające się na pielgrzymkę proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.

 7. Za tydzień w niedzielę, 22 października obchodzony będzie Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”.

 8. W piątek, 13 października zmarła + Marianna Krzekotowska, lat 91, zam. Mokronos 78. Różaniec za zmarłą w sobotę o godz. 19:30, w niedzielę o godz. 15:00, w poniedziałek o godz. 12:30. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 17 października o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek…

 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary rodzinom: Szwałek, Galewski, Maciejczyk, Fabisiak, Wiesner Urszula, Wiesner Krzysztof. Za tydzień proszę rodziny: Talaga, Roszczak, Kramarczyk, Karolczak, Mocydlarz. Proszę, aby sprzątanie rozpoczęło się w sobotę od godz. 8:00. Nie trzeba kupować kwiatów ze względu na sobotni ślub.

 10. Jest  nowy numer: „Opiekuna”.