ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023
 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  – w poniedziałek, 29 maja – NMP Matki Kościoła – święto
  – w środę, 31 maja – Nawiedzenie NMP – święto
  – w czwartek, 1 czerwca – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  – w sobotę, 3 czerwca – św. Karola Lwangi i Towarzyszy Męczenników
  – w niedzielę, 4 czerwca – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 2. W poniedziałek, 29 maja tradycyjnie w drugi dzień Zielonych Świąt o godz. 11:00 w Serafinowie Msza święta dla pielgrzymów z Kromolic. Msze święte jeszcze w tym dniu w Mokronosie o godz. 9:00, 18:00 i 19:00.

 3. W czwartek rozpoczynamy czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy świętej o godz. 19:00, w sobotę po Mszy świętej o godz. 17:00, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:00.

 4. W czwartek, 1 czerwca przypada międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się w tym dniu za dzieci szczególnie z naszej parafii.

 5. W najbliższy czwartek (pierwszy czwartek czerwca) parafie dekanatu koźmińskiego są zaproszone do Sanktuarium św. Józefa w ramach comiesięcznej modlitwy w intencji rodzin i obrony życia poczętego. O godz. 17:00 nabożeństwo, o godz. 18:00 Msza święta. Zachęcam do indywidualnego pielgrzymowania. Intencje z tego dnia zostały przeniesione na poniedziałek i niedzielę.

 6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Nawiedzenie chorych od godz. 14:00.  Proszę zgłaszać chorych do zakrystii. Spowiedź święta od godz. 17:00 – 18:00.

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom:  Frąckowiak, Roszczak, Karpiński, Włodarczyk, Wawrzyniak. Za tydzień proszę rodziny: Klauza, Kuś, Roszczak, Wolny, Patalas Paweł, Patalas Tomasz.

 8. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego”.