III Niedziela Adwentu – 15.12.2020

III Niedziela Adwentu – 15.12.2020

          Połowa Adwentu – „Pan już blisko”. Pośród nas staje Ten,               którego wielu nie zna i nie chce znać. Dlatego „ nieustannie się módlcie, ducha nie gaście, słowa Bożego nie lekceważcie, unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła i zawsze się radujcie …” – tak zachęca nas dziś słowo Boże.

  1. Msze św. w tym tygodniu o g.17.00. Roraty – we wtorek i piątek. Nowenna w środę.
  2. Kontynuujemy w tym tygodniu odwiedziny chorych z Sakramentami, z zachowaniem środków ostrożności. Można ich zgłaszać – odwiedzimy ich indywidualnie. Trzeba uzgodnić termin i godzinę odwiedzin,  bo  nie możemy przejeżdżać bezpośrednio z domu do domu.
  3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę z Kaczejgórki rodz.:  Walczaków, Kiszelów, Mazurów i Szymczaków .W sobotę prosimy rodz.: Zielonków, Bruderów, Romana  Nowickiego, Kowalskich i Kasiuków .  
  4. Okazja do spowiedzi adwentowej codziennie przed Mszą św. od g.16.30. W piątek  dodatkowo po południu od  14.30–15.30 Prosimy przychodzić wcześniej,  bo nie możemy spowiadać podczas Mszy św., zwłaszcza w niedzielę. Nie odkładajmy jej na ostatnie dni.
  5. Dziękujemy za ofiary na nasze remonty – Bóg  zapłać. Dziękujemy również za przyniesione już „Tytki Caritas” – można je jeszcze przynosić najpóźniej  do niedzieli.  W przyszłą niedzielę przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc dla chrześcijan     na Wschodzie. Dobrze, że nie zabrakło nas w kościele we wtorkowe święto MB …
  6. We wtorek o g.14.00 pogrzeb + Jana Zielonki z Bułakowa, wieczny odpoczynek …
  7. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny, Niedziela).                     W kiosku są jeszcze kalendarze rolników. W przyszłą niedzielę będą nasze kalendarze parafialne. W kościele są też opłatki.

Dodaj komentarz