IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – we wtorek, 31 stycznia – św. Jana Bosko, kapłana
  – w piątek, 3 lutego – św. Błażeja, biskupa i męczennika
  – w niedzielę, 5 lutego – św. Agaty, dziewicy i męczennicy

 2. W najbliższy czwartek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przypada również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlić się będziemy za wszystkich, którzy poświęcili swe życie Bogu w zakonach i zgromadzeniach zakonnych. Ofiary na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji zbierane będą, za tydzień w niedzielę 5 lutego po każdej Mszy świętej przed kościołem. Msze święte w tym dniu o godz. 9:00, 11:00 i 19:00. Proszę w tym dniu przynieść gromnice. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek lutego. Nawiedzenie chorych w piątek, 3 lutego od godziny 9:00. Spowiedź od godz. 18:00 – 19:00. Proszę zgłaszać chorych do zakrystii. W tym dniu również będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Błażeja patrona od chorób gardła. Po Mszy świętej specjalne błogosławieństwo.

 4. W niedzielę, 5 lutego przypada 40 r. śm. ks. proboszcza Jana Kujawy i wspomnienie św. Agaty. Po Mszy świętej błogosławieństwo soli, chleba i wody.

 5. Dziękuje za dary składane dla mieszkańców Ukrainy. Można je jeszcze składać do końca tego tygodnia przy ołtarzu św. Andrzeja i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary rodzinom: Kubacka, Jędrzejak, Grzyb, Stróżyk, Bartkowiak. Za tydzień proszę rodziny: Klarzyński, Krawczyk, Śmigielski, Porawski i Proć.

 7. W czwartek na godzinę 20:00 zapraszam chętnych do sprzątania choinek i dekoracji bożonarodzeniowych.

 8. W sobotę, 4 lutego Msza święta we Wziąchowie będzie wyjątkowo o godz. 13:00. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej w Serafinowie – intencja z tego dnia została przeniesiona na niedzielę, 5 lutego na godz. 13:00.

 9. Jest nowy numer: „Opiekuna” i „Gość niedzielny”.

 10. Wczoraj, 28 stycznia zmarł + Wiesław Misiak, lat 74, zam. Wrotków 61. Pogrzeb odbędzie się w środę, 1 lutego o godz. 12:00. Wieczny odpoczynek…

 11. Plan kolędy:

  Poniedziałek, 30 styczeń
  Kaczagórka
  1, 2, 3, 4, 5, 6, 2a, 7, 8a, 8, 9, 10, 12, 16, 17 – początek kolędy godz. 9:00

  Jest to ostatnia wizyta kolędowa w tym roku. Kto nie mógł przyjąć księdza po kolędzie, a chciałby to uczynić może umówić się indywidualnie.