IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021

IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021

  Jezus przyszedł na świat, aby przywrócić Boży porządek. Od walki z szatanem rozpoczął publiczną działalność, aby później wielokrotnie pokazywać swoją moc w ratowaniu człowieka. Tylko wtedy, gdy jesteśmy blisko Jezusa, szatan nam nic zrobi. Nasza pomoc w Imieniu Pana …    

  1. Ojciec Święty Franciszek mianował nowym ordynariuszem naszej diecezji ks. Damiana Bryla, dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej.
  2. Msze św. w tygodniu o g.18.00.

   We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej.   Msze św. połączone ze święceniem gromnic o 10.00, 16.00 i 18.00  O g.16.00 dodatkowo poświęcimy świece do I Komunii św. – zapraszamy dzieci z kl. 3 z rodzicami. Po tej Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami.   Gromnica jako znak obecności Jezusa i opieki Jego Matki powinna być w każdym domu  a  w nadchodzące święto przynosimy ją do kościoła.    Proszę je odpowiednio przygotować, by nie pokapać woskiem ławek i siebie.       

  1. W I Piątek: spowiedź i Komunia św. dzieci od g.15.00, wieczorem od g.17.15 – adoracja, koronka, litania, okazja do spowiedzi, o g.18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. W  piątek przypada też 38 r. śmierci ks. prob. Jana Kujawy i wspomnienie     św. Agaty – po Mszy św. błogosławienie jabłek, soli i chleba.
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę rodzinom z Bułakowa: Lewandowiczów, Fabisiaków, Krawców i Jerzego Zielonki.  W piątek wieczorem wyniesione będą choinki i żłóbek – początek o g. 19.15 – będę wdzięczny za wszelką pomoc. W sobotę do sprzątania proszę rodziny: Wojtkowiaków, Bogusława Zielonki, Garbarków, Naglaków, Adama Gruchociaka, Kaczmarków, Romana Gruchociaka i Łąkowskich.   

 4. W święto MB Gromnicznej składka będzie przeznaczona  na pomoc dla klasztorów klauzurowych – dla sióstr, które przez całe życie przebywają w klasztorach.

 5. Prasa katolicka (Przewodnik – z miesięczną książeczką, Mały Przewodnik, Gość   Niedzielny, Niedziela, Opiekun).

 6. W zakrystii można otrzymać kolędową wodę święconą i książeczkę z modlitwą za rodzinę,  jeśli  komuś z różnych powodów nie udało się dotychczas zabrać.

Dodaj komentarz