NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – NIEDZIELA PALMOWA 10.04.2022

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – NIEDZIELA PALMOWA 10.04.2022
 1. W tym tygodniu  rozpoczynamy Triduum Paschalne.

  Wielki Czwartek dzień Eucharystii i Kapłaństwa – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00, Adoracja do godz. 21:00.

  Wielki Piątek dzień upamiętniający śmierć Pana Jezusa na Krzyżu. O godz. 18:30 Droga Krzyżowa w kościele, a następnie Liturgia Wielkiego Piątku, na którą składa się: czytanie Męki Pańskie, Adoracja Krzyża i Komunia Święta. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, Gorzkie Żale i Adoracja do 21:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Jest to jedyny dzień w roku, w którym nie sprawuje się Mszy świętej.

  Wielka Sobota dzień adoracji przy Grobie Pańskim. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00. W czasie liturgii odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego (wszyscy przynosimy świece), poświęcenie świec, różańcy, książeczek, medalików dzieciom pierwszokomunijnym.  Święcenie pokarmów wielkanocnych: w kościele w Mokronosie o godz. 10:00 i 13:00, od godz. 10:30 Józefów, Gościejew, Suśnia, Skałów, Wrotków, Serafinów, od godz. 13:30 Kaczagórka, Bułaków, Małgów i Wziąchów. Wielka Sobota to dzień adoracji przy Grobie Pańskim. O godz. 8:00 Mokronos, godz. 9:00 Bułaków, godz. 10:00 Kaczagórka, godz. 11:00 Małgów, godz. 12:00 Wziąchów, godz. 13:00 Józefów, godz. 14:00, godz. Gościejew, godz.15:00 Skałów, godz. 16:00 Wrotków, godz. 17:00 Serafinów, godz. 18:00 Suśnia.

 2. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00 procesja rezurekcyjna i Msza święta. W procesji poniesiemy baldachim, chorągwie i obrazy. Następne Msze święte o godz. 9:00 i godz. 11:00. W poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę.

 3. Dziękuję za daninę diecezjalną i ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: mieszkańcom Kaczagórki; drugiej, trzeciej, czwartej, szóstej Róży Matek Różańcowych z Mokronosa; pierwszej, drugiej i trzeciej Róży z Wrotkowa; dziękuję także za ofiary za ławki.

 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego rodzinom: Bukowy, Furman, Jerzyk, Olejnik. W Wielką Środę proszę o posprzątanie kościoła rodziny: Kostka, Parzysz, Roszczak, Furman, Kuliński, Tyczyńska, Nowacki.

 5. Chętnych do przygotowania Grobu Pańskiego zapraszamy we wtorek na godz. 20:00.

 6. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 9:00.

 7. W wielką środę o godz. 18:30 różaniec fatimski.

 8. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego” i „Opiekuna”.