Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020

Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020

Święta Rodzina z Nazaretu jest przykładem, że można być razem   w miłości przez całe życie, jeśli nie zabraknie wzajemnego zrozumienia, pomocy, przebaczenia, zgody. W świecie, co hołduje często ludzkim słabościom a miłością nazywa zwykły egoizm i grzech,  ta Rodzina zapewnia, że prawdziwe szczęście można odnaleźć  w łączności z Jezusem i pogłębić na nowo miłość, wierność, uczciwość …  „Rodzino z Nazaretu – broń naszych rodzin, broń. Jezusie, Maryjo, Święty Józefie – broń …”

  1. W czwartek kończymy Rok Pański 2020 – zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo z podsumowaniem roku o g.16.00.
  2. W Nowy Rok  uroczystość NMP Bogurodzicy. Msze św. o g. 9.00,  11.00 i po południu o g.14.00.
  3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę z Kaczejgórki rodz.: Dutkiewiczów,  Konowalczyków, Łagodów, Misiaków, Dąbrowskich i Gruchotów (p. Bestrym – za ofiarę).. W czwartek przed Nowym Rokiem  proszę na g.9.00 rodz. Rybków, Gościniaków,  Podgórskich, Leśniaków, Sadowczyków i Kowalczyków.
  4. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny – nr świąteczny podwójny, Niedziela –  nr podwójny, Miłujcie się i z ubiegłej  niedzieli  świąteczny Opiekun).  Są też w kiosku  nasze parafialne kalendarze (cena z wydawnictwa – 15,- zł) … 

W związku z trwającą epidemię nie będzie w tym roku tradycyjnej kolędy czyli odwiedzin duszpasterskich. Będziemy zapraszać do kościoła poszczególne kolędowe rejony na  godz. 19.00 na  Mszę św. z błogosławieństwem rodzin dla tego rejonu. Każda rodzina otrzyma książeczkę kolędową z tekstem błogosławieństwa domu i buteleczkę z wodą święconą, aby potem poświęcić dom. Będzie możliwość złożenia ofiary kolędowej.

Program na najbliższe dni:

  • we wtorek na g,19.00 zapraszamy rodziny z Suśni i Paniwoli,
  • w środę na g.19.00 – rodziny z Józefowa
  • po Nowym Roku w poniedziałek  4 stycznia na godz. 19.00  – rodziny z Skałowa

Dalszy program podamy po Nowym Roku.

                               

Dodaj komentarz