JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11.2023

1. Dzisiejszą Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończymy czas zwykły w liturgii. Za tydzień rozpoczniemy adwent – czas radosnego oczekiwania na Przyjście Pana Jezusa.

• w czwartek, 30 listopada – św. Andrzeja Apostoła – święto
    • w niedzielę, 3 grudnia – I Niedziela Adwentu

3. W czwartek, 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Msza święta odpustowa o godz. 19:00, podczas której będziemy się modlić o potrzebne łaski dla wszystkich parafian za wstawiennictwem św. Andrzeja. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do św. Andrzeja.

4. Do końca listopada można zamawiać wypominki całoroczne.

5. W najbliższy piątek, 1 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godziny 17:00 – 18:00. Nawiedzenie chorych w czwartek, 30 listopada od godziny 14:00. Proszę zgłaszać chorych do zakrystii.

6. W sobotę, 2 grudnia obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Świętości Życia. Uroczysta Msza święta w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu o godz. 12:00 i zakończenie peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów.

7. W niedzielę, 3 grudnia w Szkole Podstawowej w Mokronosie od godziny 12:00 odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy. Serdecznie zapraszamy.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Nowacka, Tyczyńska, Kwiatkowscy, Prais. Za tydzień proszę rodziny: Misiak, Taczała, Chudziński Adam, Praczyk i Kasprzak.

9. Za tydzień do nabycia świeczki wigilijne: małe w cenie 15 zł, duże w cenie 25 zł i opłatki wigilijne.