XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2023

1. Przeżywamy dziś VII Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem zbiórka na pomoc potrzebującym.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
    • w poniedziałek, 20 listopada – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
    • we wtorek, 21 listopada – Ofiarowanie NMP
    • w środę, 22 listopada – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
    • w piątek, 24 listopada – św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy Męczenników
    • w niedzielę, 26 listopada – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

3. Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy czas zwykły w liturgii.

4. Do końca listopada można składać wypominki całoroczne.

5. Peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w Diecezji Kaliskiej będzie od 25 listopada do 2 grudnia 2023 roku. Szczegółowe informacje na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Kaliskiej www.drdk.pl.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Furman, Kuliński, Olejnik, Parzysz, Szpruta, Kaczmarek. Za tydzień proszę rodziny: Tyczyńska, Nowacki, Prais, Staniek, Kasprzak.

7. Jest nowy numer dwutygodnika „Opiekun”.