VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.02.2023

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.02.2023

 1. Dziś przed kościołem zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • we wtorek, 21 lutego – św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła

 3. Dzisiaj rozpoczyna się 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 4. W najbliższą środę, 22 lutego przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post. Msze święte w tym dniu o godz. 9:00, 11:00, 17:00 i 19:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta, dwa skromne i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na każdej Mszy świętej posypanie głów popiołem. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W czasie Wielkiego Postu obowiązuje powstrzymanie się od udziału w zabawach.

  Nabożeństwa wielkopostne:
  – Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18:30
  – Gorzkie Żale w niedziele po Mszy świętej o godz. 11:00

  W czasie Wielkiego Postu składana jest dobrowolna ofiara na utrzymanie diecezji. W Wielkim Poście nie kupujemy kwiatów, można złożyć ofiarę. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w piątek, 17 marca.

 5. W ubiegły poniedziałek, 13 lutego zmarła + Janina Fraś lat 79, zam. Kaczagórka 36a. Pogrzeb odbył się w środę, 15 lutego o godz. 13:30. Wieczny odpoczynek…

 6. W czwartek, 16 lutego przeprowadzono remont dzwonów i zegara na wieży kościoła. Na zakres prac złożyło się:
  • wykonanie i montaż nowych napędów Unibell II
  • wykonanie i montaż ułożyskowanych zawieszeń (jarzm dzwonniczych)
  • wykonanie ułożyskowanych serc dzwonniczych
  • demontaż dzwonów, demontaż starych jarzm, demontaż starych serc, montaż oprzyrządowania dzwonów, wyważenie dzwonów, montaż dzwonów na konstrukcje nośną
  • wykonanie automatyki dzwonniczej: sterownik i pilot
  • wymiana modułu zegarowego

   Prace wykonała firma „Szydlak” z Krotoszyna.
   Koszt materiałów i prac wyniósł: 32 000 zł.

 7. Za tydzień w niedzielę, 26 lutego Mszą świętą o godz. 11:30 rozpocznie się w parafii pw. św. Stanisława BM w Koźminie Wlkp. kurs katechez przedślubnych dla narzeczonych (dawny kurs przedmałżeński). Katechezy będą prowadzone według nowych wytycznych wprowadzonych 1 stycznia w naszej diecezji i potrwają przez kolejne dwie niedziele Wielkiego Postu (5 i 12 marca). Zapisy prowadzone są przez diecezjalną stronę internetową: drdk.pl. Prosimy o poinformowanie o tym kursie zainteresowane osoby, które planują w tym roku zawarcie sakramentu małżeństwa.

 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary rodzinom: Kaźmierczak, Miernicki, Tyczyński, Andrzejewski, Mielcarek. Za tydzień proszę rodziny: Morcinek, Basty, Morcinek, Baran, Leśniak.

 9. Jest nowy numer: „Gościa niedzielnego”.