XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13.08.2023

– w czwartek, 17 sierpnia – św. Jacka, kapłana
    – w piątek, 18 sierpnia – bł. Sancji Szymkowiak, zakonnicy
    – w niedzielę, 20 sierpnia – św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła

2. We wtorek, 15-go sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w każdą niedziele. W tym dniu przypada również odpust w naszej parafii. Suma odpustowa o godzinie 11:00 połączona z procesją eucharystyczną. Zapraszam służbę liturgiczną, dziewczynki do sypania kwiatków, osoby niosące baldachim, obrazy, chorągwie. Na zakończenie błogosławieństwo ziół, kwiatów i zbóż.

3. We wtorek, 8 sierpnia zmarła + Krystyna Kukiełczyńska, lat 86, zam. Wrotków 63. Pogrzeb odbył się w sobotę, 12 sierpnia o godz. 12:00. W sobotę, 12 sierpnia zmarła + Maria Szymczak, lat 71, zam. Nowiny 1. Pogrzeb odbędzie się w środę, 16 sierpnia o godz. 11:00.  Różaniec za zmarłą w niedzielę o godz. 18:00, w poniedziałek o godz. 20:00, we wtorek o godz. 18:00 i w środę przed pogrzebem o godz. 10:30. Wieczny odpoczynek…

4. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. We wtorek, 15 sierpnia przed kościołem zbierane będą ofiary na pomoc poszkodowanym i modlić się będziemy w ich intencji.

5. Dziękuje za posprzątanie kościoła i  kwiaty rodzinom: Zawodna, Jankowska, Sikora, Burczyk, Mikołajewicz. Za tydzień proszę rodziny: Szymczak, Wierzowiecka, Niedziela, Krawiec, Spychała, Borowczyk.

6. Jest nowy numer: „Opiekuna”, „Gość niedzielny” i kalendarze na 2024 rok.