XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 lipiec 2022

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 lipiec 2022
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek, 18 lipca – św. Szymona z Lipnicy
  – w środę, 20 lipca – bł. Czesława, kapłana
  – w piątek, 22 lipca – św. Marii Magdaleny – święto
  – w sobotę, 23 lipca – św. Brigidy, zakonnicy, patronki Europy – święto
  – w niedzielę, 24 lipca – św. Kingi
  – w poniedziałek, 25 lipca – św. Krzysztofa, patrona kierowców

 2. Dziękuję za ofiary zbierane w zeszłym tygodniu. Zebrano 1658 zł.

 3. Trwają wakacje. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.

 4. W poniedziałek, 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Za tydzień modlić się będziemy za wszystkich kierowców, prosząc o bezpieczeństwo dla nich. Za tydzień po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych.

 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Jereszyńska, Gabryelczyk, Augustyniak, Figaj. Dziękuję również tym rodzinom za kwiaty, jak również rodzinom: Mrzewka, Tanaś, Gumienna i Waligóra.

 6. Fundacja Abba Pater organizuje doroczne Festiwale Uwielbienia Boga Ojca. W tym roku przypada 11. już festiwal pod wezwaniem „Ojciec wszystkich nas”. Odbędzie się on w dniach 5-7 sierpnia br. a Mszy św. w niedzielę 7 sierpnia o godz. 17:00 będzie przewodniczył J.E. Damian Bryl, Biskup Kaliski. Szczegóły dotyczące całego programu znajdują się na stronie Fundacji Abba Pater, abbapater.pl. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu duchowym naszej diecezji.

 7. W sobotę, 16 lipca zmarła moja mama śp. Stefania Wesołowska, lat 84. Uroczystości pogrzebowe nie są jeszcze ustalone. Wieczny odpoczynek…

 8. Jest nowy numer: „Opiekuna” i „Gość niedzielny”.