XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.08.2023

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.08.2023
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek, 7 sierpnia – bł. Edmunda Bojanowskiego
  – we wtorek, 8 sierpnia – św. Dominika, kapłana
  – w środę, 9 sierpnia – św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy, męczennicy – patronki Europy, święto
  – w czwartek, 10 sierpnia – św. Wawrzyńca, diakona, męczennika – święto
  – w piątek, 11 sierpnia – św. Klary, zakonnicy, dziewicy

 2. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na różaniec w niedzielę, 13 sierpnia na godz. 10:30.

 3. Beatyfikacja Rodziny Ulmów odbędzie się 10 września 2023 roku o godz. 10.00 w Markowej (archdiecezja przemyska). Do sektorów należy wejść przed godz. 8.00, droga z parkingu może zająć około godziny. Wyjazd w sposób zorganizowany z naszej diecezji: Wyjazd w sobotę 9 września 2023 w godzinach porannych do Częstochowy, udział w uroczystościach związanych z 50 – leciem Domowego Kościoła. Po południu przejazd do Rzeszowa na nocleg. W niedzielę wcześnie rano przejazd do Markowej. Po zakończeniu celebry powrót do Kalisza. Koszt 200 zł (jest to część kosztów, wyjazd jest dofinansowany przez diecezję). Wyjazd indywidualny: Można indywidualnie udać się na beatyfikację, ale należy wcześniej pobrać bezpłatne wejściówki do sektorów. Udział (zarówno zbiorowy jak i indywidualny) należy wcześniej zgłosić do Kurii Diecezjalnej na adres: kuria@kalisz.opoka.org.pl w terminie do 20 sierpnia 2023 r. Mamy ograniczoną ilość wejściówek, decyduje kolejność zgłoszeń.

 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Staniewska Zofia, Staniewski Andrzej, Robakowski Jacek, Leśniak, Krajka, Kulski. Za tydzień proszę rodziny: Zawodna, Jankowska, Sikora, Burczyk, Mikołajewicz.

 5. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego”, „Opiekun” z zeszłej niedzieli i kalendarze na 2024 rok.