XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01.10.2023

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01.10.2023
 1. Dziś po każdej Mszy świętej przed kościołem zbierane są ofiary na budowę studni w Afryce. Za tydzień przed kościołem zbiórka na Świętopietrze.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek, 2 października – Świętych Aniołów Stróżów
  – w środę, 4 października – św. Franciszka z Asyżu
  – w czwartek, 5 października – św. Faustyny Kowalskiej
  – w piątek, 6 października – św. Brunona, kapłana
  – w sobotę, 7 października – Matki Bożej Różańcowej

 3. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu: w poniedziałek i piątek po Mszy świętej o godz. 18:00, w sobotę po Mszy świętej o godz. 17:00, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:00, w pozostałe dni o godz. 18:30. Dzieci zapraszamy w środy i piątki. Zachęcam, żeby dzieci uczęszczały na różaniec, szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

 4. W sobotę, 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej po Mszy świętej o godz. 17:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec w intencji Ojczyzny i procesja wokół kościoła. Jest to ogólnopolska akcja modlitewna „Procesje różańcowe za Polskę”. Modlitwa na różańcu ma moc przemiany sytuacji w naszej Ojczyźnie. Zapraszam Róże Różańcowe i wszystkich zachęcam do wspólnej modlitwy.

 5. W tym tygodniu  przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota października. Nawiedzenie chorych będzie w czwartek, 5 października od godz. 8:00. Proszę zgłaszać chorych do zakrystii. Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 16:00 – 17:00.

 6. W poniedziałek, 9 października będzie miała miejsce wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Łukasza Buzuna. Podczas Mszy świętej o godz. 18:00 ks. Biskup udzieli sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy zatem wszystkich chorych, osoby starsze, dzieci, młodzież, służbę liturgiczną, strażaków, panie z kół gospodyń wiejskich, członków Koła Żywego Różańca, wszystkich parafian.

 7. W tym tygodniu otrzymaliśmy informacje o dofinansowaniu w ramach Polskiego Ładu remontu dachu kościoła w Serafinowie, na kwotę 391 tys. zł. Teraz czekamy na podpisanie umowy. Przewidziane rozpoczęcie prac remontowych w 2024 roku.

 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Frąckowiak, Szymczak, Forszpaniak, Gubańska, Ratajska. Za tydzień proszę rodziny: Zdunek, Chudziński, Misiak, Szwałek, Ćwik, Chudziński.