XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021

Zapowiedź pierwsza:
    Tomasz Zachman, kawaler, rzym.-kat., zam. Wilczyniec 16, parafia Magnuszewice
    Katarzyna Karolczak, panna, rzym.-kat, zam. Gościejew 18, parafia Mokronos

2. Dziś gościmy w naszej parafii kleryka WSD w Kaliszu. Podczas każdej Mszy świętej głosi kazanie o tematyce powołaniowej. Po Mszy świętej przed kościołem będzie zbierał ofiary na utrzymanie WSD w Kaliszu.

3. Dziś na każdej Mszy świętej liczenie wiernych, mężczyzn i kobiet uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii Świętej.

– w poniedziałek, 27 września – św. Wincentego a’Paulo
    – we wtorek, 28 września – św. Wacława, męczennika
    – w środę, 29 września – św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała – święto
    – w czwartek, 30 września – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
    – w piątek, 1 października – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
    – w sobotę, 2 października – św. Aniołów Stróżów

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca października. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 14:00 – proszę zgłaszać chorych do zakrystii. Okazja do spowiedzi świętej zarówno dla dzieci jak i starszych od 17:30 – 18:30.

6. Od piątku rozpoczynamy październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec codziennie o godz. 18:30. Dzieci zapraszamy na różaniec w środy i piątki na godz. 18:30. W sobotę o godz. 16:30, a w niedzielę o godz. 10:30.

7. Za tydzień przed kościołem zbiórka na pomoc dla mieszkańców Afganistanu.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Kandydatami do bierzmowania są uczniowie klas: 7, 8 i starsi.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Dutkowiak, Trowiński, Krotowski, Kwiatkowski, Dutkowiak, Kasprzak. Za tydzień proszę rodziny: Błażejczyk, Banaszak, Grześkowiak, Grzyb, Leśniak.

10. W czwartek, 23 września zmarł Biskup Kaliski Senior + Edward Janiak.
    W piątek, 24 września zmarła + Anna Dąbrowska, lat 91, zam. Kaczagórka. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek…

11. Jest prasa katolicka w tym nowy Opiekun. Jest również do nabycia nowy kalendarz na 2022 rok, którego dochód przeznaczony jest na utrzymanie WSD w Kaliszu. Cena: 6 zł.