XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.10.2023

1. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Waldemara Partykę Przełożonego, Superiora księży Filipinów w Poznaniu. Ks. Superior głosi Słowo Boże o tematyce Maryjnej. Przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia płyt.

2. Ks. Mateusz Setecki z parafii św. Wawrzyńca z Koźmina Wlkp. dziękuje za złożone ofiary na budowę studni w Czadzie w Afryce. Zebrano 4665 zł.

3. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary na Świętopietrze.

• w poniedziałek, 9 października – św. Jana Newmana, kapłana i św. Wincentego Kadłubka, biskupa
    • we wtorek, 10 października – bł. Marii Angeli Truszkowskiej, zakonnicy
    • w środę, 11 października – św. Brunona
    • w czwartek, 12 października – bł. Jana Beyzyma, kapłana i zakonnika
    • w piątek, 13 października – bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika
    • w sobotę, 14 października – św. Małgorzaty Marii Alacoque, zakonnicy
    • w niedzielę, 15 października – św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła

5. Trwa październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w dzień powszedni o godz. 18:30, w soboty po Mszy świętej o godz. 17:00, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:00. W piątek, 13 października modlić się będziemy za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. W najbliższy poniedziałek różaniec o godz. 17:30.

6. Jutro, w poniedziałek, 9 października będzie miała miejsce wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Łukasza Buzuna. Podczas Mszy świętej o godz. 18:00 ks. Biskup udzieli sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy zatem wszystkich chorych, osoby starsze, dzieci, młodzież, służbę liturgiczną, strażaków, panie z kół gospodyń wiejskich, członków Koła Żywego Różańca, wszystkich parafian.

Ramowy plan wizytacji kanonicznej:
    • 12:00 Spotkanie w Szkole Podstawowej na auli z uczniami i nauczycielami
    • 14:30 Nawiedzenie kościoła filialnego w Serafinowie – nabożeństwo do św. Rozalii
    • 15:30 Nawiedzenie kaplicy we Wziąchowie – Koronka do Miłosierdzia Bożego
    • 18:00 Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, z udziałem wszystkich grup duszpasterskich w parafii

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Zdunek, Chlebowski, Misiak, Bochna, Chudziński. Za tydzień proszę rodziny: Szwałek, Galewski, Maciejczyk, Fabisiak, Wiesner Urszula, Wiesner Krzysztof.

8. Jest nowy numer „Opiekuna”.