XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021
 1. Przeżywamy dziś w Polsce XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Tradycyjnie w tym dniu, przed kościołem zbierane są ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży z naszej diecezji pochodzącej z ubogich rodzin. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.

 2. Dziś po Mszy świętej o godzinie 11:00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej. Będzie możliwość zamówienia szatki.

 3. Bóg zapłać za ofiary dla mieszkańców Afganistanu. Zebrano 258 zł.

 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w środę, 13 października – bł. Honorata Koźmińskiego
  – w czwartek 14 października – św. Małgorzaty Marii Alacoque
  – w piątek, 15 października – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  – w sobotę, 16 października – św. Jadwigi Śląskiej
  – w niedzielę, 17 października – św. Ignacego Antiocheńskiego

 5. Trwa październik. Różaniec codziennie o godz. 18:30. Dzieci zapraszamy na różaniec w środy i piątki na godz. 18:30. W sobotę o godz. 16:30, a w niedzielę o godz. 10:30.

 6. Zbliża się powoli listopad – miesiąc poświęcony zmarłym. Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w zakrystii po każdej Mszy świętej.

 7. W najbliższy czwartek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, a w sobotę, 16 października 43 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Michalak, Drobnik, Kubiak, Mikołajczyk, Trawiński. Za tydzień proszę rodziny: Frąckowiak, Roszczak, Karpiński, Włodarczyk, Wawrzyniak.

 9. W zakrystii do nabycia: nowy numer Opiekuna, kalendarze.