XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 05.11.2023

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 05.11.2023
 1. Trwamy w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. W tym czasie można uzyskać odpust za duszę w czyśćcu cierpiącą będąc w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz, odmawiając dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego i przyjmując Komunię Świętą. Szczególnie w tym czasie pamiętamy w modlitwie o zmarłych w wypominkach jednorazowych. Do końca listopada można jeszcze składać wypominki całoroczne.

 2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  • w czwartek, 9 listopada – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w piątek, 10 listopada – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • w sobotę, 11 listopada – św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości
  • w niedzielę, 12 listopada – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

 3. W sobotę, 11 listopada przypada 105 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu Msza święta o godz. 9:00, podczas której będziemy się modlić w Intencji Ojczyzny.

 4. Za tydzień w niedzielę, 12 listopada przypada XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu przed kościołem zbiórka przeznaczona na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.

 5. Peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w Diecezji Kaliskiej będzie od 25 listopada do 2 grudnia 2023 roku. Szczegółowe informacje na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Kaliskiej www.drdk.pl.

 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Szymczak, Staniewski, Parzysz, Trzeciak. Za tydzień proszę rodziny: Bukowy, Furman, Jerzyk, Kostka Roman. Proszę o posprzątanie kościoła w piątek, 10 listopada o godz. 9:00.

 7. Jest nowy numer dwutygodnika „Opiekun”.