XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12.11.2023

1. Dziś przypada XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy świętej zbiórka przed kościołem przeznaczona na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy VII Światowy Dzień Ubogich – w tym dniu zbiórka na pomoc ubogim.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
    • w poniedziałek, 13 listopada – Pierwszych Polskich Męczenników
    • w piątek, 17 listopada – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    • w sobotę, 18 listopada – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

3. W poniedziałek, 13 listopada czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na różaniec na godz. 18:30.

4. Do końca listopada można składać wypominki całoroczne.

5. Peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w Diecezji Kaliskiej będzie od 25 listopada do 2 grudnia 2023 roku. Szczegółowe informacje na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Kaliskiej www.drdk.pl.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Jerzyk, Furmann, Bukowy, Kostka. Za tydzień proszę rodziny: Kaczmarek, Olejnik, Parzysz Lucyna, Roszczak Urszula, Furmann Ewelina.

7. Jest jeszcze dwutygodnik „Opiekun”. Można odbierać wieńce dożynkowe.